Taavi Suisalu sünteesib kultuur-ökoloogilisi kontekste, mis toimivad nii tehnilises, metafoorses kui ka poeetilises plaanis. Tema interaktiivsed installatsioonid, performatiivsed situatsioonid ja kuraatorprojektid seovad ajaloolist kaasaegse mõttelaadiga ning aktiveerivad perifeerseid alasid kummastavateks kohtumisteks. Suisalu looming balansseerub kunstilise ja teadusliku, stuudiopraktika ja välitööde vahel ning on informeeritud kaasaegse ühiskonna fenomenidest, olles huvitatud tehnoloogia mõjust keskkonnale ning sotsiaalsete olendite käitumisele, tajudele ja mõtlemisele.

Suisalu on lindistanud vulkaane ja mahakantud satelliite, komponeerinud muruniidukitele, sidunud bioloogilisi ja digitaalseid ökosüsteeme, loonud datafiktsioone. 2014. aastal pälvis ta hajusnäituse eest Lõuna-Eesti olematutes külades Noore Kunstniku preemia. Tema teos Kaug-autoportree pälvis 2017. aastal Riia fotobiennaali konkursil teise preemia. 2018. aastal osales ta ühena valituist Euroopa meediakunsti platvormi residentuuriprogrammis. 2021. aastal pälvis Suisalu kultuurkapitali “Ela ja sära” stipendiumi. 2022. aastal võitis Suisalu Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse avaliku konkursi resideerumaks International Studio & Curatorial Program (ISCP) residentuuris New Yorgis. Ta valiti üheks kunstnikupalga saajaks aastatel 2023-2025.

Tema loomingut on näidatud Inglismaal (Allenheads Contemporary Art), Saksamaal (galeriid Horseandpony Fine Arts ja Weisser Elefant, mõlemad Berliinis; Euroopa Keskpank Frankfurdis), Islandil (kunsti ja teaduse sümpoosiumi ‘Dynamics of Darkness’ raames), Leedus (Nida Art Colony), Lätis Riia fotograafia biennaalil ja RIXC teaduskunsti festivalil (vastavalt Riga Art Space ja Läti Riiklik Kunstimuuseum), Venemaal (Triumph Gallery, Moskva), Belgias (Bozar ja Europarlament, mõlemad Brüsselis), Prantsusmaal (Le Lieu Unique, Nantes), Hollandis (Impakt, Utrecht), Poolas WRO meediakunsti biennaalil (Four Domes Pavilion, Wroclaw), Horvaatias teaduskunsti festivalil Touch Me (Tesla muuseum Zagrebis, Art radionica Lazareti Dubrovnikus), Soomes (Helsingi kunstimuuseumis), Küprosel (CYENS Centre of Excellence), Sapporo meediakunsti festivalil Jaapanis ning paljudes näitusepaikades ja festivalidel üle Eesti.

Resideerun ja töötan praegusel ajal peamiselt Tallinnast.

Telefon 5566 4862, e-post

.

Täielik CV